نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استان یزد آمادگی راه اندازی مرکز آموزش و آمادگی در برابر مخاطرات زیستی را دارد


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد در دیدار با معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور از آمادگی استان یزد برای راه اندازی مرکز آموزش و آمادگی در برابر مخاطرات زیستی را دارد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری یزد، حسین اسماعیلی در این دیدار با اشاره به ظرفیت استان و موقعیت جغرافیایی استان ، این استان را بهترین ظرفیت برای راه اندازی راه اندازی مرکز آموزش و آمادگی در برابر مخاطرات زیستی دانست و خواستار اخذ مجوز های لازم در این زمینه شد.

وی گفت: اقدامات خوبی در زمینه طرح CBRNE صورت گرفته است و امیدواریم با حمایت سازمان پدافند غیرعامل در اینده نزدیک شاهد راه اندازی این مرکز باشیم.

اسماعیلی با اشاره به تخصصی بودن موضوع پدافندغیرعامل خواستار افزایش سهمیه جذب نیروهای نخبه در قالب امریه برای استان یزد شد.

وی استان یزد را مهد شرکت های فناوری اطلاعات دانست و بر صدور مجوز برای راه اندازی قرارگاه سایبری در استان تاکید کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد از برگزاری نشست شورای پدافند غیرعامل در مهرماه خبر دادو گفت: در مهرماه سال جاری نشست شورای پدافند غیرعامل استانداری یزد برگزار می شود و امیدواریم که در این نشست شاهد حضور مسئولین سازمان پدافند غیرعامل کشور باشیم.

معاون پدافند غیرعامل نیز در این نشست گفت: پدافند غیرعامل ، یک کار فکری و راهبردی است که برای استحکام سازی کشور به وجود آمده است.

سردار حیدری به برگزاری نشست های دوره ای با مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری ها اشاره کرد و گفت: در این نشست ها مدیران با آخرین موضوعات مرتبط با پدافند غیرعامل پرداخته می شود و امیدواریم در شهریور ماه این نشست برگزار شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در استانها در حال پیگیری است، راه اندازی قرارگاه زیستی است که می بایست با توجه به اهمیت موضوع در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد.

معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل بر استفاده از ظرفیت رابطین پدافند غیرعامل در ادارات استان اشاره کرد و بر برگزاری دوره های آموزشی برای رابطین تاکید کرد و گفت: انتظار ما این است که رابطین پدافند غیرعامل موضوع پدافند غیرعامل را از مدیران دستگاه ها مطالبه کنند و مدیران نیز این موضوع را از مدیران رده بالا خود مطالبه نمایند تا موضوع پدافند غیرعامل در دستگاه های کشور نهادینه شود.

وی به برگزاری برنامه های هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل در آبان ماه اشاره کرد و اضافه کرد: بهترین فرصت برای آشنایی مردم با موضوع پدافند غیرعامل هفته پدافند غیرعامل است که از هشتم آبان ماه آغاز می شود و در این زمینه باید تعامل خوبی با صدا و سیما و دستگاه های فرهنگی و تبلیغی داشته باشیم .

سردار حیدری گفت:پدافند غیرعامل در ذات طرح ها و پروژه ها نهادینه شده است و باید دستگاه ها توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند ، ابزارهای لازم از قبیل ماده 215 و قانون های بالاسری در این زمینه وجود دارد که باید از آن استفاده نمود.

وی بر تداوم آموزشهای عمومی و تخصصی تاکید کرد و افزود: سازمان پدافند غیرعامل آمادگی دارد تا اساتید مرتبط را جهت برگزاری نشست های تخصصی آموزشی معرفی نماید.